Як підібрати, де купити, кращий спосіб монтажу, підбір кадрів для робіт

Строим с нуля под ключ

Блог > Коментарі до замітки

Конструктивні елементи душової кабіни.

Нерідко люди з метою економії встановлюють у ванній кімнаті душові кабіни. Сьогодні ринок пропонує безліч різних варіантів цієї конструкції. Люди або набувають готову систему, або купують всі деталі окремо, вважаючи за краще самостійний монтаж елементів. Другий варіант вважається дуже зручним, адже в цьому випадку ви можете спорудити саме таку душову кабіну, яка буде задовольняти ваші потреби. Ми хочемо розповісти вам про конструктивні елементи душової кабіни.
конструктивні елементи душової кабіни
Піддон для душових кабін

У продажу є піддони з різних матеріалів. Всі вони мають свої переваги і недоліки. Отже, піддони виготовляють з:

* стали

Сталеві піддони не позбавлені міцності і надійності, але не всім подобаються, що такий піддон шумить під струменями води. Фарба поступово «злазить», і через якийсь час піддон перестає радувати око. Хоча такі недоліки теж можна вирішити, зазвичай гучність «звучання» піддону можна знизити, підклавши під нього гумові підкладки.

Плюс: невисока вартість

Мінус: сильно гримить під струменем води

* чавуну

Чавун у всі часи був міцним і надійним матеріалом. Але чавунні стінки дуже довго прогріваються. Відзначимо, що чавунні піддони практично вийшли з продажу, тому що їх транспортування коштує не малих грошей.

Плюс: висока міцність

Мінус: матеріал довго прогрівається

* акрилу

Найоптимальніший варіант - акриловий піддон. Він швидко прогрівається, володіє належною привабливістю, не вбирає бруду і не стає темніше з часом. Правда міцність у нього неважлива, але ця проблема вирішується за рахунок установки металевого каркаса. А незначні деформації акрилового піддона (подряпини) дуже легко усунути, просто зашліфований пошкоджену ділянку.

Плюс: привабливий зовнішній вигляд, вигідне поєднання ціни та якості

Мінусів не виявлено

Найважливіше в піддоні - його нековзна поверхню, адже нікому не хочеться ризикувати власним здоров'ям, перебуваючи під загрозою неминучого падіння.

Виробники добиваються цього різними способами:

1. рифлення
2. антиковзні покриття
3. дерев'яні грати на піддоні

Піддони бувають різних розмірів і конфігурацій: прямокутні, квадратні і т.д.

Порада: набуваючи прямокутні або квадратні душові піддони, краще всього вибирати конструкція з габаритами не менше 80х80 см і 90х70 см. Надто компактний піддон може позбавити вас задоволення від прийому душу.

До речі, деякі володарі душових кабін обходяться взагалі без душових піддонів. Споруджують подіум під розмір душової кабіни і встановлюють в ньому систему зливу. Стінки і дверцята в даній ситуації монтуються прямо на подіумі. Тут є свої переваги, хоча для квартир, розташованих не на першому поверсі, створити таку конструкцію буде важкувато. Та й недоліки все ж таки є: утрудненість доступу до відвідний трубі неминуче призводить до проблем технічного обслуговування. Тому більшість людей все ж вважають за краще робити душові кабіни з піддонами.

Огородження
Огородження для душових кабін бувають каркасними і безкаркасними. У ролі матеріалу для каркаса зазвичай виступає алюміній. Для щільних огорож використовується полістирол і безпечне скло.

У безкаркасних використовується тільки скло (гнуте, пряме), воно трохи дорожче інших матеріалів, зате довговічно в експлуатації і не мутніє з часом, як полістирол.

Двері для кабін бувають орними, розсувними (відкатні і складні) і поворотно-зсувними. Двері робляться так, щоб конструкція відкривалася максимально легко і безшумно.

Що стосується огороджень і дверей, то тут вибір визначається смаком споживача. Будь-яка конструкція виглядає відмінно, але у кожного споживача є свої поняття про зручності. Варто врахувати, що чим більше стулки, тим більше вони займають місця, але зате вхід виходить ширше.

Порада: відстань від зовнішньої поверхні кабіни до стелі ванної має бути не менше 20 см.

Насадки для душу
Насадки для душу ділять на два види: лійки і тарілки. Їх розрізняють за типом кріплення. «Тарілка» (диск з форсунками) - найбільш традиційний тип виробу, її ще називають "дощовою установкою» з-за її схожості зі струменями дощу. «Тарілка» фіксується нерухомо.

Насадка-лійка кріпиться нерухомо. Можна міняти кут нахилу, опускати і піднімати її. Така модель з'єднана з гнучким шлангом. У принципі, не варто довго не думати над питанням: яку ж насадку встановити. У душі можна зробити їх декілька і абсолютно різної конфігурації. Як правило, виготовляють насадки з металу або з пластика. Метал підходить для тарілок, вони дуже надійно закріплені, тому не можуть випадково впасти і пошкодити піддон душа.

Найголовніше не забувайте доглядати за насадками, інакше через хлоровану воду, вони швидко прийдуть в непридатність. Про правильний догляд можна дізнатися в консультанта в магазині.

середа, 15.12.2010, pyh